11
ژانویه

کولر گازی(اسپلیت)

کولر گازی(اسپلیت)

کولر گازی

این دستگاه عمدتا از یک بخار کننده که وظیفه‌اش جذب گرمای هواست، یک کمپرسور که وظیفه‌اش افزایش دمای بخار ماده سرمازاست، یک کندانسور و یک دمنده تشکیل شده است. این دستگاه دارای مصرف بسیار بالای انرژی است.

چگونگی سرماسازی در کولر گازی

در کولر گازی، همانند یخچال، از فرایند تبدیل گاز به مایع به وسیله افزایش فشار و در نتیجه تولید سرما که در اثر تبدیل مایع به گاز ایجاد می‌شود استفاده می‌شود.

انواع کولر گازی

کولر گازی معمولا در سه مدل ساخته می‌شوند:

  1. کولرهای یک تکه یا پنجره‌ای
  2. کولرهای دو تکه (اسپلیت)
  3. کولر های پرتابل (قابل حمل)

در کولر گازی یک تکه ای یا پشت پنجره ای به ابعاد پنجره و کولر دقت کنید کولر گازی یک تکه دیواری، یا پشت پنجره‌ای، خیلی متداول و مورد توجه می‌باشند و به آسانی در داخل قاب پنجره نصب می‌شود. ولی به علت نوع کمپرسور آن مصرف برق بیشتری نسبت به انواع دیگر آن دارد.

ولی در کولر گازی اسپلیت که دو تکه هستند در هنگام خرید به دستگاه خارجی و محل نصب آن و چگونگی اتصال آن‌ها به هم را هم مد نظر قرار دهید.

دوره نصب کولر گازی آموزش مراحل سیکل تبدیل در انواع دستگاه های سرد کننده آموزش نصب گام به گام کولر گازی و راه اندازی آن به صورت کاملا عملی و تخصصی در کارگاه مجهزآموزش گام به گام نصب و راه اندازی کولر گازی معرفی انواع کولر گازی موجود در بازارآموزش چرخه سرماسازی کولر گازی معرفی عملکرد سیستم تهویه مطبوعآشنایی دقیق اجزای مکانیکی کولر گازی و اجزای الکتریکی کولر گازی و طریقه نصب آنهاآموزش کاملا عملی شارژ گاز کولررا در آموزشگاه کارآفرینان آرین